Menu
0

Obudziłeś się i nie masz energii do działania? Zastanawiasz się nad przyczyną? Możliwe, że wpłynęło na to wieczorne piwko.

Twoja partnerka jest wybuchowa ? A wiesz dlaczego? Mogą za tym stać przeżycia, których doświadczyła kiedy nie byliście razem.

Masz prawicowe poglądy ? Może wpływa na to Twoje otoczenie gdzie większość osób ma podobne poglądy.

Zastanawiałeś się kiedykolwiek na jakimś tematem w bardziej otwarty sposób?

Pytano Buddę:

“Co powinniśmy zrobić, żeby się nie denerwować? Co zrobić, żeby poskromić swoją zachłanność? Jego odpowiedź zawsze była taka sama: “Bądźcie świadomi.”

Świadomość można rozumieć jako zdolność zdawania sobie sprawy z tego, co dzieje się w wewnątrz nas, ale i tego, co dzieje się dookoła nas.

“Wyjdę się z siebie i stanę obok” Zdarzyło się Tobie użyć tego stwierdzenia?

Robimy wiele rzeczy bez zastanowienia. Gdybyśmy jednak na chwilę się zatrzymali i spojrzeli na tą sytuację “wychodząc z siebie i stanęli obok”. To zdali byśmy sobie sprawę z tego co odczuwamy, jak myślimy oraz co dzieje się dookoła nas. Okazać by się mogło: że możemy być wolni od toksycznej relacji i ją odpuścić, podjąć wolne wybory na przykład w stosunku do miejsca pracy czy odżywiać się w taki sposób żeby mieć energię.

Nasze życie składa się z mnóstwa elementów, sytuacji czy ról jakie przyjmujemy. 

Rozwój naszej świadomości każdego z nich powoduje że możemy szerzej pojmować świat. Z wiedzą, którą przyswajamy na jakiś temat oraz doświadczeniem, które nabywamy w tej kwestii jesteśmy w stanie wejść na kolejny poziom życia. Stajemy się bogatsi, potrafimy emocjonalnie sobie radzić z różnymi wydarzeniami czy wiemy w jakiś sposób poradzić sobie z gorączką. Brak świadomego życia potrafi być niebezpieczny. Skazujemy się wtedy, że decyzje, które i tak będą podjęte w naszym życiu, to podejmie je za nas ktoś inny: żona, szef czy polityk. Z nabytą świadomością staniemy się autonomiczną jednostką, która będzie gotowa na wszystkie wyzwania.

Najprawdopodobniej jako jedyny ssak mamy świadomość, a w jaki sposób korzystamy z tego dobrodziejstwa? Przeprowadzono badanie gdzie 40 osobom powiedziano, że są dłużne nam określoną sumę pieniędzy. Wcześniej te osoby nie były nam winne ani grosza. Wynik badań wyszedł zdumiewający: 2 osoby z 40 osobowej grupy badanych były skłonne oddać nam pieniądze, których nie byli winni. 

Brak komentarzy

    Napisz komentarz